top of page
Deniz Dinç

Deniz

Dinç

Kurucu

Deniz Dinç

Deniz Dinç,  İstanbul doğumludur. St. Georg Avusturya Lisesi ve Boston Üniversitesi Ekonomi ve Psikoloji bölümlerinden mezun oldu. İş hayatına 2001 yılında Tiglon/Warner Bros Türkiye firmasında pazarlama departmanında başladı. 2002-2005 yılları arasında kariyerine tekstil sektöründe ürün yönetimi alanında devam etti. 2005 yılında Saville & Holdsworth Limited-SHL Türkiye’de çalışmaya başlayarak İnsan Kaynakları alanına kaydı. SHL Turkiye bünyesinde çok uluslu ve türk şirketlerine ölçme değerlendirme merkezi çalışmaları ve performans yönetimi alanlarında hizmet verdi. Yüzlerce farklı üst ve orta düzey yöneticiye gelişim amaçlı kişilik envanteri ve ölçme değerlendirme ve geliştirme merkezi uygulamaları yaptı, kişiye özel geribildirim seansları verdi. 

 

Ölçme-değerlendirme merkezi teknikleri, psikometrik araçların uygulanması, yetkinlik bazlı ölçme-değerlendirme teknikleri ve yetkinlik bazlı mülakatlar konularında sertifika programlarını tamamladı. 2008-2013 yılları arasında Corio Türkiye Gayrımenkul firmasına İnsan Kaynakları konusunda tüm süreçlerde danışmanlık ve koçluk desteği vermiştir. 2013 yılından beri Oyak Çimento Grubu ile çalışmakta ve İK süreçlerinde danışmanlık desteği vermektedir.  Belbin Takım Rolleri Akreditasyon Eğitimlerinin Türkiye'deki tek yetkili eğitmenidir. 2009 yılından beri Belbin araçlarının Türkiye’deki uygulamalarını gerçekleştirerek, Belbin Türkiye Temsilciliğini yapmaktadır.

 

Başlıca uzmanlık alanları olarak; Belbin Takım Eğitimleri, Ölçme Değerlendirme ve Geliştirme Merkezi Çalışmaları, Performans ve Yetenek Yönetimi, Performans Temelli Hedef Belirleme sistemleri, Yetkinlik Belirleme Çalışmaları, Profesyonel Koçluk, Takım Koçluğu, Yetkinlik Bazlı Mülakatlar, Seçme ve Yerleştirme Hizmetlerini sayabiliriz.

Behavioral Coaching Institute tarafından verilen ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından tanınan “Master Coach” ve Erickson College ‘The Art of Science of Coaching’ ve Organizational and Relationship Systems Coaching Fundamentals, Gestalt Center for Coaching tarafından verilen "Presence and the Use of Self" sertifikalarına ve Transaksiyonel Analiz 101 sertifikasına sahiptir.

bottom of page