top of page

Çalışan bağlılığını arttırmak için Belbin’i nasıl kullanabilirsiniz?

Çalışanlarınızın yaptıkları işi sevmeleri gerçekten önemli midir?

 

Dört yıl süreyle 100’den fazla ülkede yapılan araştırmalar oldukça önemli olduğunu gösteriyor. Gallup Inc.’in  bir raporu çalışan bağlılığı ve iş performansı arasındaki ilişki hakkında bize yeni bir bakış açısı kazandırıyor ve şirketlerin performansı arttırmak için çalışan bağlılığını nasıl desteklemeleri gerektiği konusunda öneriler veriyor. Bu yazıda, Gallup raporunun bulgularını ve önerilerini incelerken aynı zamanda takımınızın ya da çalışanlarınızın bağlılığını arttırmak için Belbin Takım Rollerini nasıl kullanabileceğinizi keşfedeceğiz. 

Çalışan bağlılığı nedir ve biz ne kadar işimize bağlıyız?

%13 Bağlı: Tutkuyla çalışan ve çalıştıkları firmaya derinden bağlı çalışanlar. İnovasyon yaparlar ve firmalarını ileri taşırlar.

 

%63 Bağlı Değil: İşe gelen fakat gününü hayal kurarak harcayan, işine zaman harcayan fakat enerji harcamayan ve işini sevmeyen çalışanlar.

 

%24 Aktif Olarak Bağlı Değil: Sadece mutlu olmamakla kalmayıp, bu mutsuzluğu eyleme döken çalışanlar. Bu çalışanlar her gün, işine bağlı olan iş arkadaşlarının başarılarını engellemeye çalışırlar.

bottom of page