top of page

Ücretsiz Belbin Testi

Ücretsiz takım rolleri testi mi arıyorsunuz?

Sizlere yardımcı olmak isteriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belbin Takım Rolleri Envanteri Nedir?

Belbin envanteri iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada kişisel değerlendirme envanteri uygulanmaktır. İkinci aşama ise Gözlemci değerlendirmelerinden oluşur. Kişisel değerlendirme envanteri online olarak tamamladıktan sonra (yaklaşık 15-20 dakikada tamamlanmaktadır.) Belbin Bireysel Raporu size gönderilir. Belbin bireysel raporlarınızı aldıktan sonra Gözlemci değerlendirmelerini ücretsiz olarak ekleyebilmek için işyerinizde uzun süredir birlikte çalıştığınız ve sizi yakından tanıyan meslektaşlarınızdan, varsa astlarınızda ve/veya yöneticilerinizden geribildirim talep edebilirsiniz.

 

Nasıl bir rapora sahip olacağım?

Gözlemcilerden talep ettiğiniz geri bildirimler kendi raporunuzla birleştirilir ve güncellenir. Sonrasında 13 sayfadan oluşan Belbin Takım Rolleri Geribildirim raporu son olarak ortaya çıkar. Bu rapor e-mail yoluyla sizlere gönderilir. Belbin Bireysel raporunuz iş yerinizde sergilediğiniz davranışları ortaya koymanın yanı sıra genel olarak kişilerin işyerinde nasıl davrandıklarına dair tavsiyeler verir. Bu tavsiyeler 30 yılı aşkın bir süredir yapılan araştırma ve gözlemlere dayanmaktadır. Ekibe katkıda bulunmanın en iyi yolları, potansiyelinizden nasıl etkin bir şekilde faydalanabilirsiniz, çalışma tarzlarınız, size en uygun iş ortamı ve ne tarz çalışma arkadaşları ile etkin bir şekilde çalışabilirsiniz hakkında tavsiyelerde bulunacağız.

Belbin testinizi tamamladığınızda, güçlü yönlerinizi daha iyi anlayacaksınız, bu da beraber çalıştığınız ekiple yöneticinizle daha etkili bir iletişime kurmanıza yol açacaktır.

 

Belbin Bireysel Rapor örneği görmek için tıklayın; https://bit.ly/35WlGWu

 

Belbin Takım Rolleri Testimi Nasıl Tamamlarım?

Kendinizi değerlendirdiğiniz envanterinizi Belbin’in web sitesi üzerinden dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Normal şartlar altında bu testin bir ücreti vardır çünkü ücretsiz Belbin testi kanunlara uygun değildir. Ancak endişelenmeyin aşağıdaki formu doldurursanız sizlere bir indirim kodu göndereceğiz.

 

Sadece bir Belbin puanlama tablosu veya Belbin excel hesap tablosu indirebileceğimi düşündüm.

El ile işaretlenmiş bir Belbin puanlama sayfası veya Belbin testinin Excel versiyonunu arıyorsanız, kullanımı yasa dışı olan bir test arıyorsunuz demektir. Bu eski sürümler hala telif hakkımıza ve fikri mülkiyetimize tabidir ve bu nedenle kullanımı yasalara aykırıdır.

 

Telif hakkına sahip olduğumuz için maalesef anketimizin herhangi bir biçimde farklı yerler tarafından çoğaltılmasına izin vermiyoruz.

www.sierradanismanlik.com, İngiltere merkez ofisimiz www.belbin.com ve/veya herhangi bir yurtdışı temsilcimizin dışındaki farklı bir web sitesi üzerinden indirilen, fotokopisi çekilen veya erişilen herhangi bir Belbin ile ilgili belgeyi kullanmak istiyorsanız, Belbin ile ilgili dünya çapında milyonlarca kişinin ulaştığı doğru verilere ulaşamayacaksınız. Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi Belbin'in herhangi bir sürümünü kullandığınızı tespit edilirse bugüne kadar 450'den fazla telif hakkı ihlaline karşı aldığımız önlemler doğrultusunda işlemler gerçekleştireceğiz.

 

Bir Sonraki Aşama

  • Eğitim alanında çalışıyorsanız, Belbin'i kendiniz ve öğrencileriniz için erişilebilir hale getirmek için bir dizi seçeneğimiz var. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  • Belbin Telif Hakları Detayı İçin Tıklayın- Belbin Telif hakkında daha fazlasını okuyun.

  • Belbin'i bireysel olarak denemek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki formu kullanın. Belbin Raporunuzu tamamlamanızı sağlamak için size bir indirim kodu ve ücretsiz Belbin kaynakları göndereceğiz.

* Sadece tek seferlik kullanımı içerir.

article-great-teamwork.jpg
bottom of page